Det har vi sat os for at undersøge. Vi er begyndt at eksperimentere med 3D print for at teste de muligheder der er med den type teknologi.
Det har vi sat os for at undersøge. Vi er begyndt at eksperimentere med 3D print for at teste de muligheder der er med den type teknologi.
Den foreløbige konklusion er, at der er kort fra idé til virkelighed når man tager en 3D printer i brug.
En gruppe af vores medarbejdere har eksperimenteret med mulighederne og indtil videre har det resulteret i forskellige USB-holdere.
Ideen er, at vi vil udlevere en af holderne til vores kunder. USB-holderen er tænkt til at sidde i deres rackskab.
Her kan vi placere et USB-stik, så de har nem adgang til vores deployment-system og har mulighed for at installere nye arbejdsstationer.
Har I eksperimenteret eller tænkt over muligheder indenfor 3D print i din virksomhed?
Du er måske interesseret i denne nyhed.
Hold dig opdateret med blogs, nyheder og begivenheder.
Slip dine bekymringer med ubegrænset it-support til fast pris pr. måned
Ved at klikke på "Ring mig op" bekræfter du dit samtykke i behandlingen af dine personoplysninger i overensstemmelse med vores Privatlivspolitik.